המדריך לקבלה לרפואה באוניברסיטת תל אביב 2014

תהליך ההרשמה לפקולטה לרפואה עד לקבלה המיוחלת ללימודי הרפואה הינו תהליך מורכב וגדוש בפרטים רבים שיש לקחת בחשבון. על מנת להפוך את התהליך הזה לקל ככל שניתן, חיברנו עבורכם את המדריך הזה לקבלה לפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל אביב. אנו מקווים כי הוא יחסוך לכם זמן ויהפוך את ההרשמה לקלה ככל שניתן.

1.     ראשית יש לוודא כי אתם עומדים בתנאי הרישום והקבלה לתואר ראשון באוניברסיטת תל אביב. לכל הפרטים ניתן ללחוץ כאן. ניתן להרשם עד לתאריך 9.4.14 בעדיפות ראשונה בלבד.

רשאים להגיש מועמדות: בני 20 לפחות, אזרחי ישראל, בעלי ציון פסיכומטרי של 700 לפחות ותעודת בגרות ישראלית. בנוסף, תתאפשר הרשמה לבעלי תעודת בגרות מחו"ל השקולה לתעודת בגרות ישראלית ולבעלי תואר ראשון/השכלה אקדמית חלקית ממוסד אקדמי מוכר בארץ או בחו"ל.

לרשימת המסמכים הדרושים להרשמה וללוחות הזמנים להמצאת מסמכים אלו ולהשלמת מטלות לחץ כאן.

 

2. תנאי הקבלה:

·        דרישות קבלה מקדימות:

1)     ידע באנגלית: לפחות 120 בפרק באנגלית בפסיכומטרי או 220 בבחינת אמיר.

2)     ידע בכימיה (3 יח"ל), פיזיקה (5 יח"ל) ומתמטיקה (5 יח"ל) בציון עובר (60 לפחות) באחת מהאפשרויות הבאות: בחינת בגרות, בחינה במכינה, בחינה בקורס אוניברסיטאי או בחינת סיום של קורסי קיץ אוניברסיטאים (מתקיים כל קיץ בפקולטה לרפואה בתל אביב למועמדים הזקוקים לידע מוקדם באחד או יותר מן המקצועות הללו).

·        ציון התאמה טרום מו"ר/מרק"ם:

ציון זה יקבע האם תזומנו לבחינות המיון מו"ר/מרק"ם. ציון התאמה טרום מו"ר/מרק"ם מחושב על פי אחת מהאפשרויות הבאות (הגבוהה מבינהן):

1)     ציוני בגרות במשקל 30%, וציון פסיכומטרי במשקל 70%.

לחישוב ממוצע הבגרות המותאם, ניתן להכנס לקישור הבא.

לחישוב ציון ההתאמה על פי ממוצע הבגרות, לחץ כאן.

2)     מכינה קדם אוניברסיטאית* במשקל 30%, וציון פסיכומטרי במשקל 70%.

לחישוב ציון ההתאמה על פי ציון המכינה, ניתן להיכנס לקישור הבא.

*בממוצע 90 לפחות (ללא בונוסים) במסלול מדעי הטבע או מדעים מדויקים, ברמה מוגברת במתמטיקה ובמקצוע נוסף אחד לפחות מבין המקצועות: כימיה, פיסיקה או ביולוגיה.  בנוסף, קבילה גם מכינה קדם אקדמית אוניברסיטאית בממוצע כאמור לעיל, הכוללת מתמטיקה ב- 5 יחידות  ומדעי המחשב ב-  5 יחידות לימוד.

3)     השכלה אקדמית חלקית מישראל או מחו"ל* במשקל 50% וציון פסיכומטרי במשקל 50%.

*השכלה אקדמית לתואר ראשון ממוסד מוכר להשכלה גבוהה בארץ או בחו"ל, המעניק תארים זהים לאלה המוענקים באוניברסיטת תל אביב, ובתנאי שסיימו שנת לימודים מלאה של 40 ש"ס לפחות, בממוצע 80 לפחות.

4)     השכלה אקדמית מלאה מישראל או מחו"ל* במשקל 50% ממוצע התואר וציון פסיכומטרי במשקל 50%.

*זכאות לתואר ראשון בממוצע 80 לפחות ממוסד מוכר להשכלה גבוהה בארץ או בחו"ל, המעניק תארים זהים לאלה המוענקים באוניברסיטת תל אביב.

5)     קבלה על בסיס הצטיינות יתרה לבעלי תואר ראשון בישראל (יתקבלו 2 מעמדים בשנה): מועמדים אלו יוכלו להגיש בקשה מיוחדת לדיון ללא פסיכומטרי, וישלחו למבחני מו"ר/מרק"ם. הקבלה תהיה על בסיס ציוני מבחן המו"ר/מרק"ם בלבד ובתנאי שהציון במבחן מו"רמרק"ם נמצא בחצי סטיית תקן מעל ממוצע המתקבלים.

·        מבחן מו"ר/מרק"ם: רף הזימון לבחינה יתעדכן החל מסוף מאי. ניתן לראות את חתכי הזימון בדף זה. למועמדים המתאימים ישלח זימון בדוא"ל. הבחינה מורכבת משני חלקים: יום מילוי שאלונים (27.6.14), ויום תחנות (מו"ר החל מה- 30.6.14, ומרק"ם החל מה- 23.6.14)

לפרטים נוספים על מבחני מו"ר/מרק"ם, לחץ כאן.

·        ציון התאמה רפואה כולל מו"ר/מרק"ם: מורכב מציון בחינת מו"ר/מרק"ם במשקל 70%, וציון התאמה טרום מו"ר/מרק"ם במשקל 30%.

ציון ההתאמה לרפואה כולל מו"ר/מרק"ם יתפרסם לאחר הבחינה בדף המידע האישי לנרשמים.

·        הודעות קבלה תשלחנה החל מאמצע אוגוסט ועד שבועיים אחרי תחילת שנת הלימודים.

בהצלחה!

*אין לראות במדריך זה כבמסמך רשמי או מחייב, הוא אינו מהווה מסמך רשמי מטעם האוניברסיטה ומהווה המלצה בלבד. כל שימוש בתוכנו של מדריך זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.